11 КВІТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

Дата: 12.04.2023 12:03

Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів в закладах освіти Бузької сільської ради були проведені наступні заходи: бесіди «За цими ворітьми плаче земля...», «Якщо на землі є пекло…», «Табори смерті. Освенцим» (10-12 кл.), години спілкування «Фашистські табори смерті», «Фашистські концтабори - страшна сторінка історії людства» (8-9 кл.), «Люди світу, на хвилину підведіться…» (5 кл.), виховні години «Уроки пам`яті людської», «Дитячий табір смерті» (6-7 кл.). Шкільні бібліотекарі підготували та продемонстрували онлайн презентацію «Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів».

На проведених заходах учні дізналися про жахливі подробиці існування таборів смерті: Аущвіца, Саласпілса, Майданека, Бухенвальда, Освенцима, обговорили документальні свідчення, історичні факти нацистського режиму та дійшли висновку, що історія не повинна повторитися.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх, хто не скорився  у фашистських концтаборах,  пройшовши через страшні, нелюдські муки, навіки залишившись за колючим дротом гітлерівських катівень, безіменних могилах та печах крематоріїв.